:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Przestępczość w Indiach

Indie są krajem bardzo pięknym, ale jednocześnie i bardzo biednym. Na każdym rogu ulicy możemy spotkać się z ludźmi żyjącymi w skrajnym ubóstwie. Nie powinien więc dziwić turystów wysoki poziom przestępczości, jaki notuje się w tym kraju. Turyści w Indiach okradani są notorycznie i na każdym kroku należy być bardzo uważnym, aby nie stracić swoich dokumentów, oszczędności czy bagażu. Największy wskaźnik kradzieży notuje się przede wszystkim w pociągach oraz hotelowych pokojach. Łupem złodziei padają najczęściej pieniądze, biżuteria oraz wszelkiego rodzaju kosztowności znajdujące się w bagażach turystów. Jak uniknąć przykrych niespodzianek i spędzić bezpiecznie urlop w tym kraju? Trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach.

Czego unikać chcąc czuć się bezpiecznie w Indiach?

Chcąc czuć się bezpiecznie w Indiach w czasie wypoczynku i zwiedzania należy przede wszystkim unikać miejsc charakteryzujących się wysokim wskaźnikiem kradzieży. Mowa tutaj o pociągach ( w szczególności osławiony relacji Delhi –Agra), obrzeżach miast oraz terenach górskich gdzie często dochodzi do napadów i rozbojów na samotnie podróżujących turystów. Unikajmy zwiedzania i poruszania się pojedynkę. Róbmy to przynajmniej w parze a już najlepiej w grupie, co odstraszy potencjalnych złodziei.

Dobre rady dla turystów

Pamiętajmy, że prawo Indyjskie nie uwzględnia pomocy w wyjaśnieniu sprawy kradzieży bądź przestępstwa, w które jesteśmy zamieszani. W takiej sytuacji niezwłocznie skonsultujmy się z ambasadą naszego kraju w Indiach. Podróżując po kraju weźmy sobie do serca kilka ważnych rad:

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO