:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Ceny w Indiach - alkohol, paliwo, jedzenie, restauracje

Rupia waluta Indii

W Indiach obowiązującą walutą jest rupia indyjska. Jedna rupia to 100 pajsów. W przeliczeniu na naszą walutę 100 INR to około 7 złotych. Wymiany nie należy dokonywać w centrach dużych miast oraz w ulicznych kantorach. Możemy zostać oszukani, a zaproponowane kursy bardzo często nie są zbyt korzystne. Sprawdźmy, jakość otrzymanych banknotów oraz dokładnie przeliczmy kwotę. Zaopatrzmy się również w trochę dolarów, które pozwolą na opłatę za wstęp do atrakcji turystycznych (korzystniejsze niż przy użyciu rupii).

Ceny alkoholu w Indiach

Alkohol w Indiach to rzecz wstydliwa, mieszkańcy nie stronią od niego, chociaż nie dzieje się to powszechnie. Sklepy z alkoholem są z reguły ukryte a w swoim asortymencie posiadają zarówno piwo, wódkę, wino jak i bardzo popularne w Indiach rumy. Ceny alkoholu nie są zbyt wygórowane za piwo zapłacimy około 50-125RS (wiele zależy od miejsca zakupu oraz rodzaju trunku), wino i gin to wydatek rzędu 140-450RS. Najdroższymi alkoholami są rum oraz wódka. Za butelkę 0,75L zapłacimy od 170RS do 550RS.

Ceny paliw w Indiach

Większość ludzi nie decyduje się na wyprawę do Indii własnym samochodem. Droga jest bardzo daleka a koszty używania środków transportu w Indiach oraz przelotu nie są aż tak wysokie żeby decydować się na taki krok. Jednak, jeżeli podejmiemy taką decyzję możemy liczyć na niskie ceny paliwa, jakie obowiązują w tym kraju. Za 1L benzyny zapłacimy: ok.1 USD, na podobnym poziomie kształtują się również ceny ropy.

Indie - ceny żywności oraz jedzenia w restauracjach

W gruncie rzeczy Indie są krajem tanim jednak przede wszystkim dla swoich obywateli. Inaczej jest w przypadku obcokrajowców, dla których ceny są kilkunastokrotnie zawyżane. Nie zapominajmy, więc o możliwości targowania się i jak największego zbicia cen. Jedzenie w Indiach jest stosunkowo tanie. Kwoty potrzebne na podstawową żywność typu chleb, woda, soki to wydatek maksymalnie kilkunastu RS. Bardzo tanie są warzywa nieco droższe owoce. Obiad w restauracji to wydatek rzędu 70-250 RS- dla dużych restauracji serwujących dobrej klasy jedzenie, często odwiedzanych przez turystów. Tańszy obiad możemy zjeść w lokalnych knajpkach gdzie cena posiłku zamyka się w granicy 25-40 RS. Knajpy te serwują dosyć dobre jedzenie jednak z reguły nie są zbyt często odwiedzane przez turystów z obawy przed relacją cena/jakość.

Ceny noclegów oraz zwiedzania w Indiach

Największym wydatkiem w czasie pobytu w Indiach będą na pewno koszty ponoszone w związku z opłaceniem noclegu. Doba w hotelu o dobry standardzie wahają się w przedziale od 200 do 450RS. Istnieją również tańsze hotele jednak oferują one spartańskie warunki, mata do spania i brak bieżącej wody. Również zwiedzanie zabytków niesie ze sobą duże koszty. Rdzeni mieszkańcy zawyżają ceny wstępu do największych atrakcji turystycznych Indii. Warto pamiętać o możliwości targowania która niejednokrotnie przynosi efekty oraz posiadaniu przy sobie dolarów bowiem nie raz zapłata przy ich użyciu okaże się bardziej opłacalna. Za wstęp do najważniejszych zabytków zapłacimy od 60-250 RS. Często dochodzą również koszty wykonywania zdjęć.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO