:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Ciekawostki o Indiach dla turystów i wczasowiczów

Indie to kraj o kulturze i obyczajach, które mogą czasami okazać się zaskakujące dla Europejczyka. Bardzo łatwo jest popełnić jakąś gafę lub nie wiedzieć jak się zachować w danej sytuacji. Często także niektóre sytuacje czy oglądane obrazki mogą być dla turysty prawdziwym zaskoczeniem. Dlatego też warto poznać kilka ciekawostek, z którymi można się spotkać wypoczywając lub podróżując po Indiach.

Ciekawostki geograficzne

O tym, że największym miastem Indii jest Bombaj uczą już w szkole. Nazwa ta kojarzona jest z Indiami bardzo ściśle. Jednak wyjeżdżając do tego kraju i zaopatrując się w mapy czy przewodniki (które w większości są anglojęzyczne) próżno szukać będziemy w nich Bombaju. A to wszystko z powodu zmian kodyfikacyjnych wprowadzonych w 1995 roku. Angielską, kojarzoną z okresem kolonialnym nazwę Bombaj zastąpił wtedy Mumbai. I w tej formie funkcjonuje on nie tylko w Indiach ale także w całym zachodnim świecie. Wybierając się do Indii warto spróbować tamtejszej herbaty. Jest to jeden z głównych towarów eksportowych tego kraju a słynna herbata assam jest bardzo aromatyczna. Indie nazywane są często ojczyzną herbaty. Pochodzi stąd 1/3 światowej produkcji. Zakupiona na miejscu oryginalna herbata może być wspaniałym upominkiem z podróży.

Turysta i wczasowicz w indyjskiej dżungli komunikacyjnej

Podróże po Indiach zarówno transportem publicznym jak i wynajętym samochodem, a nawet zwykłe poruszanie się po ulicy może dostarczyć masę wrażeń. Oto tylko niektóre z ciekawostek, z którymi może się tu spotkać turysta czy wczasowicz.

Te dziwne znaki i kolory

Przyjeżdżając do Indii turysta czy wczasowicz natknie się wcześniej czy później na symbol swastyki. Pojawia się on wszędzie i może trochę dziwić. Jednak znak, który w Europie kojarzy się złowrogo, w Indiach jest symbolem pomyślności, szczęścia i dostatku. Dlatego malowany jest na przykład na drzwiach domów. Zupełnie odwrotnie niż w Europie kojarzony jest także kolor biały. Tu symbolizuje on śmierć i żałobę stąd poruszający się w orszakach pogrzebowych ubrani są właśnie na biało.

Autor: Anna Śliwa

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO