:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Goa - pogoda i przewodnik

Goa to liczący 3500 km2 stan zachodniego wybrzeża Indii. Jego wizytówką są przepiękne i malownicze plaże. Na obszarze Goa znajdują się również liczne zabytki, głównie sakralne takie jak chociażby: kościół św. Franciszka z Asyżu, wyróżniający się oryginalnymi zdobieniami. Jeśli znamy język angielski, to bez trudu porozumiemy się za jego pomocą z miejscowymi. Pogoda na Goa to bardzo przyjazne dla nas Europejczyków niezbyt wysokie temperatury oraz duża ilość dni słonecznych w ciągu całego roku. Przebywając na obszarze Goa, niemal obowiązkowym wydaje się skosztowanie lokalnego alkoholu, jakim jest wódka z orzechów nerkowca.

Pogoda na Goa

Goa to malowniczy zakątek, warty jego odwiedzenia, który kusi bardzo przyjaznym klimatem i warunkami pogodowymi, przez cały okrągły rok. Oznacza to w praktyce, że temperatury w ciągu dnia nie spadają poniżej 27 stopni C, zaś w nocy nie przekraczają granicy 20 stopni C. Goa to nie tylko sprzyjające temperatury powietrza. To także dość ciepła woda, zachęcająca do kąpieli przez okrągły rok. Najniższa średnia temperatura wody to 27 stopni C; zaś najwyższa to 29 stopni C. Poniżej przedstawiamy średnie temperatury powietrza, jakie odnotowuje się na Goa w ciągu roku:

Najlepiej jechać na Goa w okresie: październik – luty. Wtedy, bowiem, ustaje na Goa pora deszczowa i w pełni możemy korzystać z dobrodziejstw tamtejszego klimatu.

Zabytki na Goa

Piękna pogoda na Goa, zachęca nie tylko do kąpieli czy wypoczynku na plażach. To także świetny czas na zwiedzanie, a pod tym względem niewielkie Goa ma sporo nam do zaoferowania. Poniżej zamieszczamy listę miejsc i budynków, które warto zobaczyć, kiedy zdecydujemy się na zwiedzanie Goa.

Stare Goa zwane również Złotym Goa lub określane, jako Rzym Orientu.

Ta część pięknego Goa, została uznana przez UNESCO i wpisana na listę zabytków dziedzictwa kulturowego. Na jego obszarze znajdują się między innymi warte naszej uwagi:

Wizytując Goa, warto również odwiedzić trzy najbardziej reprezentatywne świątynie. Są to:

Są to jednocześnie najbardziej popularne miejsca kultu tamtejszych wierzących.

Autor: Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO