:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Jaka waluta jest w Indiach? Kursy wymiany.

Jedną z podstawowych rzeczy, które każdy turysta powinien sprawdzić wybierając się zagranicę jest waluta oraz jej kurs i możliwości wymiany. Jest to szczególnie ważne kiedy wybieramy sie do kraju położonego bardzo daleko i takiego, którego odmienności językowe czy kulturowe mogą utrudnić porozumienie z miejscowymi. Tak właśnie jest w przypadku Indii. Bardzo ważne jest aby przed wyjazdem dokładnie zorientować się jakiej waluty się używa, jak wyglądają aktualnie znajdujące się w obiegu pieniądze oraz jaki jest kurs wymiany i gdzie można jej bezpiecznie dokonać. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych stresów na miejscu i uchroni przed padnięciem ofiarą oszustwa.

Waluta Indii

Walutą Indii jest rupia indyjska, która dzieli się na 100 paise. Warto wiedzieć, że pieniądz o nazwie rupia występuje także w innych krajach Azji takich jak na przykład Sri Lanka, Nepal, Indonezja czy Pakistan. Dlatego zawsze warto się upewnić czy kupujemy właściwą walutę. W systemie bankowym rupię oznacza się skrótem INR i nazwy w takiej formie należy szukać w bankach i kantorach. W obrocie znajdują się zarówno banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500 czy 1000 rupii jak i monety 5, 10, 20, 25, 50 paisów i 1, 2, 5 rupii.

Kursy wymiany rupii

Rupia jest walutą wymienialną i jej kurs przedstawia się następująco:

Ile pieniędzy wymienić - przykładowe ceny w Indiach

Indie są krajem stosunkowo tanim, szczególnie jeśli chodzi o jedzenie. Ilość pieniędzy, jaką będziemy potrzebować wymienić uzależniona jest przede wszystkim od tego w jaki sposób chcemy spędzić czas i czy będziemy dokonywać większych zakupów. Ceny podstawowych produktów nabywanych przez turystów kształtują się następująco:

Autor: Anna Śliwa

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO