:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Jaką walutę zabrać ze sobą do Indii? Gdzie najlepiej wymienić walutę?

Przed wyjazdem na zagraniczne wczasy należy się upewnić jaka waluta obowiązuje w danym kraju. Co więcej samo stwierdzenie nazwy waluty nie wystarczy. Konieczne są także informacje na temat kursu wymiany oraz miejsc gdzie można jej dokonać. Wyjeżdżając do egzotycznych krajów gdzie obowiązują waluty, których nie można powszechnie zakupić w Polsce należy się ponadto zorientować jakie waluty zabrać ze sobą aby korzystnie wymienić je na miejscu.

Jaką walutę zabrać do Indii?

W Polsce praktycznie nie ma możliwości zakupienia rupii. W związku z tym wybierając się do Indii należy zabrać ze sobą waluty, które będzie można z łatwością wymienić na miejscu. Należą do nich najpopularniejsze na świecie - dolar i euro. Ich kurs wymiany przedstawia się następująco:

Euro i dolary są tak powszechne, że można je wymienić wszędzie. Ponadto w wielu miejscach o dużym znaczeniu turystycznym, między innymi w najważniejszych zabytkach przyjmowane są zarówno lokalne rupie jak i dolary. Warto w takim wypadku sprawdzić aktualne kursy, bo często okazuje się, że płatność w dolarach jest korzystniejsza.

Gdzie wymienić walutę w Indiach

Wymieniając pieniądze w Indiach należy być bardzo ostrożnym. Wymiany należy dokonywać w autoryzowanych punktach takich jak:

Te ostatnie proponują jednak bardzo niekorzystny kurs wymiany. Dlatego najlepiej korzystać z usług dwóch pierwszych.

Praktyczne rady dla wymieniających walutę w Indiach

Wymieniając walutę w Indiach warto stosować się do kilku rad.

Inne sposoby płatności

W większych miastach w Indiach bez problemu można płacić za pomocą kart kredytowych Visa czy MasterCard. Podobnie bezproblemowo można realizować czeki podróżne. W Indiach działa także Western Union za pomocą, którego można przesłać pieniądze z dowolnego miejsca na świecie. Mogą za to wystąpić kłopoty podczas wybierania pieniędzy z bankomatu.

Autor: Anna Śliwa

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO