:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Jodhpur - pogoda, mapa, przewodnik, zwiedzanie, zabytki

Jest dużym leżącym na granicy z pustynią Thar miastem, wyróżnia go szczególnie stara część miasta, w której wszystkie budynki pomalowane są na kolor niebieski, zostało założone w 1459 roku.

Pogoda w Jodhpur

Pogoda w Jodhpur jest typowa dla Indii, od kwietnia do października trwa pora wilgotna, temperatury dochodzą 40 stopni, a powietrze jest suche, od lipca zaczyna się pora monsunowa, kiedy trwają prawie nieustanne opady. Najlepszym okresem do zwiedzania są miesiące od października do listopada, temperatury są wtedy optymalne i najlepsze dla turystów z europy.

Zwiedzanie Jodhpur

Po Jodhpur najlepiej poruszać się za pomocą riksz, jest to najlepszy dla turysty środek transportu w tym mieście, tak jak w innych miastach Indii, nie warto próbować wypożyczyć samochód, a biorąc pod uwagę ciasne uliczki, nie wszędzie można byłoby nim dojechać. Większość mieszkańców korzysta ze skuterów, rowerów czy motocykli, kiedy tylko zobaczysz uliczki w Jodhpur, od razu zrozumiesz dlaczego.

Zabytki w Jodhpur

Jodhpur nie jest miastem, które ocieka w zabytki, ponieważ on sam w sobie jest zabytkiem, jeżeli wybierasz się do Indii, to powinieneś zdecydować się je odwiedzić, charakterystyczne niebieskie budynki, położone jeden obok drugiego, tworzą niesamowity krajobraz, który na długo zostanie w Twojej pamięci. Wznosząca się nad miastem ogromna twierdza, potęguje niesamowitość tego miejsca, a po zapadnięciu zmroku miasto jest piękne. Każdy, kto raz zawita do Jodhpur, zawsze będzie myślał, aby jeszcze kiedyś tam wrócić.

Autor: Wojciech Woźniak

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO