:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Kultura Indii - zwyczaje i obyczaje

Indie to dla Europejczyków kraj egzotyczny. Różni się od znanych nam realiów właściwie wszystkim - klimatem, religią, kulturą, sposobem życia, obyczajami i zwyczajami. Nic więc dziwnego, że turyści odwiedzający Indie przeżywają na początku prawdziwy szok kulturowy, który z czasem zmienia się w fascynację tą cywilizacją, tak odmienną od znanej z codziennego życia.

Kultura Indii - religia

Indie uważane są za jeden z bardziej tolerancyjnych krajów świata, gdzie obok siebie współistnieją największe religie. Hinduizm, buddyzm, islam, chrześcijaństwo oraz pomniejsze sekty i ruchy religijne współistnieją tu obok siebie od setek lat tworząc niepowtarzalną, przenikającą się wzajemnie mieszankę. Dopiero w ostatnich latach sytuacja między muzułmanami a hindusami i chrześcijanami w położonym na północy Kaszmirze uległa zaostrzeniu. Najważniejszymi religiami w Indiach są:

Kultura Indii - tradycje

Społeczeństwo indyjskie tradycyjnie podzielone jest na kasty. Podział ten wywodzi się jeszcze z istniejącego przed hinduizmem braminizmu. I choć w tej chwili oficjalny podział na kasty został zniesiony to w bardzo wielu społecznościach utrzymuje się on nadal. Wiąże się on miedzy innymi z zakazem zawierania małżeństw przez osoby z różnych grup społecznych, istnieniem dużej grupy ludzi, którzy żyją w nędzy bo ze względu na swoją przynależność nie mogą być zatrudnieni czy nawet spotykani przez innych. Bardzo starą indyjską tradycją jest ozdabianie czoła kobiety kropką symbolizującą siły duchowe. Dawniej nosiły ja tylko hinduski, ale obecnie można ją zobaczyć także na czołach chrześcijanek czy muzułmanek a jej kolor często dopasowany jest do stroju.

Zwyczaje i obyczaje indyjskie

Wybierając się do Indii warto poznać kilka miejscowych zwyczajów i obyczajów:

Autor: Anna Śliwa

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO