:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Mumbaj, dawny Bombaj

Jest stolicą indyjskiego stanu Maharasztra, znajdziemy tutaj mnóstwo kolorowych bazarów i targowisk, można kupić tam dosłownie wszystko, o czym tylko można pomyśleć. Każdego roku przybywa tutaj coraz więcej milionerów, a także dynamicznie zwiększa się populacja, za kilka lat może stać się najbardziej zaludnionym miastem na świecie.

Pogoda w Mumbaju

Mumbaj znajduje się w klimacie tropikalnym, tak więc występują tutaj tylko dwie pory roku, sucha oraz wilgotna. Pora wilgotna trwa od marca do października, charakteryzuje się dużą wilgotnością oraz temperaturami, które przekraczają 30 stopni Celsjusza, od czerwca do września występuje pora monsunowa, kiedy występują obfite opady. Od listopada do lutego trwa pora sucha, temperatury mogą spaść nawet do 11 stopni, spada również wilgotność.

Zwiedzanie Mumbaju

W Mumbaju najlepiej poruszać się kolejami miejskimi lub promami, ze względu na tłok uliczny, komunikacja prywatna wręcz nie istnieje, dlatego nie warto myśleć o wypożyczaniu samochodu. Można korzystać z autobusów, są jednak one bardzo zatłoczone, co wykorzystują kieszonkowcy, jednak są one o wiele tańsze. Popularne są także zmotoryzowane riksze i taksówki.

Zabytki Mumbaju

Będąc w Indiach, warto odwiedzić Mumbaj, można zobaczyć w nim nie tylko historyczne budowle, ale także kontrasty pomiędzy klasami społecznymi, które są tutaj doskonale widoczne i zmuszają do myślenia.

Autor: Wojciech Woźniak

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO