:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Hotele i apartamenty w Indiach wyższa półka

Indie wbrew pozorom posiadają bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową. W sumie nie powinno to dziwić gdyż są krajem nastawionym przede wszystkim na zyski z turystyki. Wybierając się do Indii i poszukując noclegu natkniemy się na cztery oferty zróżnicowane pod względem standardu pomieszczenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego wielkość, komfort oraz zastosowane wyposażenie. Niewątpliwie dużą rolę odgrywa również lokalizacja. Hotele i apartamenty znajdujące się w miastach ze znanymi atrakcjami turystycznymi są z reguły o wiele droższe od tych znajdujących się na obrzeżach miast. Im lepsza jakość tym oczywiście wyższa cena za dobę pobytu. Wiele więc zależy od zasobności naszego portfela oraz wygód jakich oczekujemy. Do najdroższych opcji należą hotele stylizowane na niegdyś wspaniałą historię Indii nazywane Heritage Hotels. Nawiązują one do nich wyglądem, często są bardzo stare i powstają z posiadłości należących do najbogatszych obywateli. Na takie hotele natrafimy na przykład w Delhi. Cena noclegu jest dosyć wysoka i wynosi od 1000 RS wzwyż. Trochę tańszą opcją są hotele klasy Luxury Hotels. Koszt noclegu rozpoczyna się od 400 RS. Ich cechą charakterystyczną jest dość dobra kuchnia oraz wysoki standard wyposażenia pomieszczeń.

Hotele i apartamenty w Indiach klasa średnia

Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić na kosztach noclegów, a nie przywiązujemy uwagi do zbytniego przepychu i wystarczą nam warunki mieszkaniowe podobne do tych które mamy na co dzień, to powinniśmy poszukiwać hoteli spod nazwy Budget Hotels. To zwykle tego typu hotele są wynajmowane przez średniej klasy turystów. Cena noclegu jest dosyć umiarkowana i wydaje się być adekwatna do proponowanych warunków. Kształtuje się w przedziale 250-400 RS. Hotele te nie posiadają klimatyzacji lecz standardem jest wiatrak który choć trochę łagodzi uczucie gorąca wywołane przez panujące na dworze upały.

Hotele i apartamenty w Indiach niska półka

Jeżeli wybieramy się do Indii aby przeżyć prawdziwą przygodę i nie straszne są nam spartańskie warunki zamieszkania, to warto skorzystać z oferty Resorts czyli schronisk. Warunki w tego typu miejscach przypominają w gruncie rzeczy zwykłą noclegownię. W większości przypadków nocleg w schronisku kosztuje 1USD. W zamian za to otrzymujemy pokój wyposażony w matę do spania na podłodze, sukcesem jest zwykły materac. Brak jest bieżącej wody a myć przychodzi się w wodzie wcześniej przyniesionej ze studni. Warunki dosyć ubogie jednak posiadając zmysł targowania oraz chcąc zaoszczędzić pieniądze na inne wydatki można spędzić noc w schronisku nawet za mniej niż dolara.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO