:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Nowe Delhi - pogoda, mapa, przewodnik, zwiedzanie, zabytki

Nowe Delhi jest aktualnie stolicą Indii, znajduje się one w ramach starej aglomeracji Delhi, która była dawną stolicą. Funkcjonuje jako miasto od XIII wieku, jednak ślady dawnego osadnictwa wskazują na pobyt człowieka tysiąc lat przed naszą erą. Jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych przez spaliny miast w Azji.

Pogoda w Nowym Delhi

Od kwietnia do października w Nowym Delhi jest upalnie, temperatury przekraczają 40 stopni, a powietrze jest suche, natomiast w lipcu zaczyna się pora monsunowa. Najlepsze na odwiedziny są miesiące od października do listopada, temperatury spadają wtedy do ok. 25 stopni.

Zwiedzanie Nowego Delhi

Zwiedzanie nie jest utrudnione, w mieście znajduje się rozwinięta sieć kolejowa, a także drogi ekspresowe. Transport miejski zapewniają autobusy, kolej podmiejska, riksze zmotoryzowane oraz rowerowe. Tak więc nie ma problemy z przemieszczaniem się po mieście, jednak z powodu zatłoczenia, wypożyczanie pojazdów nie ma żadnego sensu. Miasto ma rozbudowane życie nocne, jednak największa rozrywka odbywa się w hotelach, ponieważ wiele z ulicznych barów nie ma koncesji na alkohol.

Zabytki w Nowym Delhi

Nowe Delhi jest miastem, które warto zwiedzić nie tylko ze względu na jego historię i zabytki, ale także niesamowite potrawy, które można zjeść w nowoczesnych i bardzo ekskluzywnych restauracjach.

Autor: Wojciech Woźniak

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO