:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Pogoda w lipcu w Indiach

Pogoda w lipcu charakteryzuje się dużą ilością opadów. Jest to zrozumiałe, bowiem wówczas na dobre rozpoczyna się pora deszczowa, której cechą charakterystyczną są często pojawiające się monsuny. W lipcu z reguły nie pada całymi dniami jednak opady są gwałtowne i bardzo obfite. Często po deszczu pojawia się jednak pogodne niebo. Temperatury nieco spadają jednak duże ryzyko opadów nie sprzyja uprawianiu turystyki.

Opady w lipcu w Indiach

Lipiec w Indiach jest miesiącem najbardziej deszczowym. Monsuny występują bardzo często i sieją ogromne spustoszenie. Pojawiają się zazwyczaj po malutkich opadach deszczu, nadciągając z południowego zachodu. Przynoszą ogromne ilości wody, które często powodują występowanie na obszarze Indii powodzi. Pustoszy ona kraj i na jakiś czas uniemożliwia podróżowanie. Często zalane są drogi oraz koleje a średnia ilość opadów w tym czasie przekracza 600 mm. Jedynymi osobami cieszącymi się z nadejścia monsunów są rolnicy. Z utęsknieniem oczekują oni pory deszczowej i właśnie wówczas dokonują zasiewu na wcześniej przygotowanych do tego polach.

Temperatura w lipcu w Indiach

Temperatura w lipcu nieznacznie spada, lecz nie aż tak bardzo jakby się tego można było spodziewać. Deszcze są obfite i częste jednak nie wpływają znacząco na obniżenie temperatury. Wysuszone pola oraz drogi przyjmują niezliczone ilości wody, co powoduje, że mamy do czynienia z wszędzie zalegającym błotem wysychającym w przerwach od opadów. Plusem jest zwiększona wilgotność powietrza. Nie odczuwalne są, więc aż takie wysokie temperatury, jakie wskazują termometry. W lipcu w New Delhi notujemy średnio 30◦C, w Kalkucie 28◦C natomiast w Bombaju 27◦C.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO