:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Pogoda w listopadzie w Indiach

Na przełomie października i listopada kończy się w Indiach pora deszczowa oraz rozpoczyna najlepszy czas do zwiedzania tego kraju. Ruch turystyczny powraca. Monsuny przestają nawiedzać kra,j a wraz z nimi odchodzi wysoka temperatura. Nad kraj zaczyna nadciągać chłodniejsze, górskie powietrze. Północ kraju zaczyna wyraźnie odczuwać zmiany klimatyczne zachodzące w pogodzie. Inaczej jest na południu Indii gdzie nie ma w ogóle pory chłodnej. Temperatury powietrza są tam wciąż bardzo wysokie.

Opady w listopadzie w Indiach

Pora zimna jest podobna do pory gorącej pod względem opadów. W tym okresie w Indiach nie występują monsuny a trafienie na deszcz w listopadzie jest naprawdę wielką sztuką. Opady są bardzo małe i nie przekraczają 15 mm.

Temperatura w listopadzie w Indiach

Listopad w Indiach przynosi pierwsze ochłodzenie wyczekiwane zarówno przez zmęczonych upałami mieszkańców jak i oczekujących na odpowiednie do zwiedzania warunki turystów. Noce na północy są, co raz chłodniejsze a daleka północ tego kraju zmaga się wtedy z naprawdę niskimi temperaturami oraz dużymi opadami śniegu. W miesiącach pory chłodnej jest to prawdziwy raj dla narciarzy. Wróćmy jednak do tematu temperatury. Na południu wciąż napotykamy na wysokie temperatury. Pora chłodna tam nie dociera stąd też słupki rtęci wskazują wynik tylko nieco niższy niż w porze gorącej. W listopadzie w New Delhi oraz w Kalkucie 20◦C natomiast w Bombaju 28◦C.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO