:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Pogoda w maju w Indiach

W miesiącu maju pogoda w Indiach ulega zmianie. Pora sucha trwająca od listopada przeradza się w deszczową. To właśnie od tego momentu mieszkańcy tego kraju zmagają się z ulewnymi deszczami wywoływanymi przez monsuny. Wysuszony w tym czasie kraj zamienia się w swego rodzaju rzekę. Znika problem braku wody, jednak w tym samym czasie kończą się wpływy z turystyki. Ludzie, bowiem w okresie pory deszczowej raczej nie decydują się na wyjazd do Indii. Pogoda jest wtedy bardzo nieprzewidywalna i niejednokrotnie okazuje się, że większość czasu zamiast na zwiedzaniu trzeba spędzić w hotelowym pokoju. Ruch turystyczny powoli zamiera na okres kilka miesięcy.

Opady w maju w Indiach

Opady w maju nie są jeszcze aż tak wysokie. Pora deszczowa dopiero się rozpoczyna, a jej apogeum nadejdzie w kolejnych miesiącach. Jednak to już właśnie teraz można spodziewać się ulewnych dreszczów, które bardzo często pojawiają się w jednej chwili raz trwając kilka minut a innym razem nawet kilka godzin. W maju najmniejsza ilość średnich opadów przypada na New Delhi oraz Bombaj i wynosi tylko 15 mm. Inaczej sytuacja wygląda w innych większych miastach. Dla przykładu w Kalkucie ilość opadów przekracza już 150 mm.

Temperatura w maju w Indiach

Maj to swoistego rodzaju apogeum, jeżeli chodzi o wartości wskazywane przez termometry w Indiach. Temperatury stają się nie do zniesienia i często wywołują ulewne deszcze. Pomimo opadów powietrze jest ciężkie i suche a zwiedzanie w takich warunkach jest bardzo uciążliwe gdyż organizm ludzki słabnie w oczach. Średnie temperatury dla trzech dużych miast w Indiach w maju kształtują się następująco:

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO