:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Pogoda w marcu w Indiach

Marzec jest miesiącem przełomowym. W tym czasie dobiega powoli końca w Indiach pora zimowa, czyli najlepszy czas na zwiedzanie tego kraju. Nie jest jednak najgorzej, bowiem temperatury nie są jeszcze aż tak bardzo wysokie oraz nie ma problemu opadów monsunowych. Na okres od stycznia do maja, więc także i w marcu przypada w Indiach okres turystyczny, czyli czas, w którym najwięcej osób decyduje się na przyjazd. Wraz z końcem kwietnia zaczynają pojawiać się monsuny, więc marzec wydaje się być idealną porą na wycieczkę do Indii, to tzw. ostatni dzwonek, jeśli chodzi o dobrą pogodę.

Opady w marcu w Indiach

Podobnie jak w styczniu ilość opadów nie jest za wysoka. Wzrośnie dopiero na przełomie kwietnia i maja, kiedy w Indiach rozpocznie się pora deszczowa. Dla potwierdzenia tezy o małej ilości opadów w marcu warto wspomnieć o Bombaju gdzie ich ilość to 1mm. Troszkę więcej deszczu możemy spodziewać się w Delhi oraz Kalkucie jednak są to wartości skromne i nie przekraczają 30 mm.

Temperatura w marcu w Indiach

Marzec to kolejny z miesięcy pory suchej a zarazem chłodnej jak na możliwości indyjskiego klimatu. Wraz z kolejnymi miesiącami począwszy od stycznia temperatura rośnie jednak słupki rtęci zatrzymują się w marcu na bardzo przyzwoitym poziomie, w okolicach polskiego lata. Nie spotykamy się z problemem uciążliwych upałów a zwiedzanie i spacery nie są mordęgą. Wieczorem doświadczyć możemy lekkiego wiaterku oraz przyjemnej temperatury. Patrząc na średnie wyniki poszczególnych miast widać różnicę pomiędzy skrajnymi punktami kraju. W New Delhi temperatura nie przekracza w marcu 20◦C natomiast w Bombaju i Madrasie termometry wskazują 26◦C.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO