:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Jaka jest pogoda we wrześniu w Indiach

Na przełomie września i października pora deszczowa przestaje nękać mieszkańców Indii. Opady są, co raz mniejsze a temperatury systematycznie się obniżają. Ludzie powoli zaczynają powracać do życia i przygotowują się na nadejście pory chłodnej i przyjazd turystów. Monsuny są rzadsze. Zmienia się także kierunek, z którego nadchodzą na północno wschodni. Nęka on Indie właśnie na przełomie września/października. Opady są wtedy obfite, ale na szczęście dla mieszkańców dosyć krótkotrwałe nie powodując już zagrożenia powodziowego. Ruch turystyczny powoli powraca, lecz jest jeszcze znikomy ze względu na dosyć częste opady oraz panującą wysoką temperaturę.

Opady we wrześniu w Indiach

Opady słabną, w październiku zaczną już powoli zanikać. Monsuny stają się coraz słabsze, powoli kończy się pora deszczowa. W porównaniu z poprzednimi dwoma miesiącami zmniejszają się ponad dwukrotnie i kształtują się na następującym poziomie:

Temperatura we wrześniu Indie

Pora deszczowa charakteryzuje się wysokimi temperaturami. Podobnie jest we wrześniu gdzie na obszarze całego kraju nadal panują ogromne upały. Średnia temperatura w większości miast osiąga barierę 30◦C.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO