:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Strefa czasowa

Indie jak inne kraje azjatyckie leżą w strefie czasowej ASIA. Obowiązuje tutaj przyjęty urzędowo czas IST ( India Standard Time). Porównując strefę czasową w której leżą Indie to strefy czasów zachodnioeuropejskich GMT( Greenwich Mean Time) napotykamy na różnicę rzędu +5,5 godziny. W przypadku Polski różnica ta wynosi +4,5 godziny. Łatwo więc zauważyć że jeżeli w Polsce mamy godzinę 16:00 to w stolicy Delhi jest godzina 20:30. Warto o tym pamiętać jeśli wykonujemy połączenia telefoniczne. Dzwoniąc bowiem późnym wieczorem ryzykujemy obudzenie potencjalnego odbiorcy. Indie są krajem bardzo rozległym, siódmym na świecie pod względem powierzchni jednak pomimo to na obszarze całego kraju panuje jedna strefa czasowa.

Czas letni i zimowy

Czas letni i zimowy jest ogólnie przyjęty we wszystkich krajach europejskich po za Islandią. Podział ten działa również w USA, Kanadzie oraz Meksyku. Czas letni obowiązuje od ostatniej niedzieli marca aż po ostatnią niedzielę października, w pozostałych miesiącach korzystamy wyłączenie z czasu zimowego. Jak jest w krajach azjatyckich? Podział ten został przyjęty przez większość krajów z tego kontynentu(Japonia, Chiny). Początkowo używały one go w praktyce jednak z czasem z tego zrezygnowano. Podobnie jest w Indiach. Kraj ten przyjął czas letni jednak obecne w ogóle z niego nie korzysta.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO