:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Przydatne informacje o Indiach

Indie są niesamowitym krajem, jednak przed wyjazdem dobrze jest dowiedzieć się o nich trochę więcej. Wiza turystyczna obowiązuje na maksymalnie sześć miesięcy i obowiązuje ona od daty wystawienia, a nie od daty wjazdu! Jest ona dwukrotnego wjazdu, jednak między wyjazdem a wjazdem musi minąć minimum dwa miesiące. Wizę można nabyć w Ambasadzie Indii w Warszawie na ulicy Rejtana 15, potrzebny jest do tego paszport, dwa kolorowe zdjęcia, bilet potwierdzający rezerwację lotu i wypełniony wniosek o nadanie wizy, jej koszt to ok. 190zł Można także wystąpić o wizę studencką, jednak należy przedstawić wtedy dokumenty uczelni i listy polecające, a także wizę pracowniczą, jednak załatwianie formalności trwa bardzo długo.

Ambasada Indii

Znajduje się w Warszawie na ulicy Rejtana 15 m. 2-7

Telefony to: (0-22) 849 58 00, 849 62 57, 849 68 50

W Indiach Polska Ambasada znajduje się w New Delhi

Chanakyapuri, 50-M Shanti Path

New Delhi 110021

Telefon to: (00 91 11) 414 96 900

Email to: polemb@airtelmail.in

Strona www: www.newdelhi.polemb.net

W Mumbaju znajdziemy konsultanta generalnego RP

Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag

Malatura Hill, Mumbaj 400 006

Telefony to: (00 91 22) 2363 3863, (00 11 22) 2363 3663

E-mail: poland@vsnl.com

Strona to: www.polishconsulate.com

Przed wylotem wymagane są szczepienia, jednak zależy to od regionu, w który się udajemy, dobrze jest pamiętać o zasadach higieny i nie pić wody z nieznanych źródeł, poważna przestępczość również nie jest rozpowszechniona i nie należy się za bardzo obawiać, jednak warto się pilnować, ponieważ popularne są kradzieże. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto się targować, trzeba to robić praktycznie wszędzie, bo sprzedawcy zawyżają ceny dla obcokrajowców. Należy unikać konfliktów z prawem, według indyjskiego prawa, musimy dowieść swojej niewinności, dlatego ważny jest kontakt z polską ambasadą. Unikać należy terenów Dźammu, Kull i Kaszmiru, na wycieczki lepiej wybierać się w grupach i informować kogoś, w jakie tereny się udajemy, także nie warto zostawiać cennych rzeczy i dokumentów w pokoju hotelowym, po naszym powrocie, możemy już ich nie zastać. Warto również zapamiętać alarmowe telefony:

Autor: Wojciech Woźniak

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO