:: KONTAKT ::
Wakacje w Indiach- profesjonalny serwis turystycznyWakacje Supermarket

Porady przed wyjazdem do Indii wraz z dziećmi

Wybierając się do Indii zadbajmy przede wszystkim o zdrowie nasze oraz dzieci. Klimat Indii oraz panujące tam warunki sprzyjają zarażeniu się wieloma różnymi chorobami. Ludzie dorośli mają o wiele bardziej wykształconą odporność organizmu stąd też są mniej podatni na choroby niż dzieci. Przed wyjazdem zadbajmy, więc o serię szczepień dla nas oraz naszego potomstwa, która powinna uchronić nas przed złapaniem groźnej choroby. Czym można zarazić się w Indiach? Chorób jest mnóstwo. Najgroźniejsze z nich to błonica, tężec, dur brzuszny. Pojawiają się też przypadki zakażenia polio, WZW A i WZW B oraz wścieklizną. Przed wszystkimi chorobami możemy uchronić się stosują odpowiednie szczepienia jeszcze przed wyjazdem z Polski. Stacje wykonujące szczepienia często naciągają potencjalnych turystów na szczepienia przeciwko chorobą, które nie występują na danym terenie. Warto, więc przed wyjazdem upewnić się, z czym możemy mieć do czynienia na miejscu żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów niczemu niesłużących szczepień.

Jakie leki zabrać ze sobą do Indii?

Apteczka, którą powinniśmy zabrać ze sobą w podróż do Indii powinna zawierać wiele pozycji. Pamiętajmy o zabraniu leków stosowanych, na co dzień w przewlekłych schorzeniach gdyż w Indiach będziemy pozbawieni możliwości ich zakupu. Kolejną pozycję powinny stanowić leki dla osób mających chorobę lokomocyjną. W czasie podróży o Indiach będziemy niejednokrotnie przemieszczać się pomiędzy miejscami dosyć odległymi przy użyciu różnych środków lokomocji, dlatego też dla ludzi cierpiących na to schorzenie bez leków może to być dosyć uciążliwe. Przydadzą się leki na problemy jelitowo-żołądkowe. Nasz organizm dosyć różnie reaguje na kuchnie pochodzącą z innych krajów stąd też warto zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami. Nie zapominajmy o lekach przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych. Najważniejsze jednak, aby zabrać do Indii odpowiednie kremy ochronne dla dzieci oraz dorosłych. Wysoka temperatura zwiększa, bowiem ryzyko wystąpienia oparzeń słonecznych. Chrońmy się również przed ukąszeniami owadów, zabierając odpowiednie preparaty ochronne. Ze względu na klimat i wysokie temperatury plagą mogą okazać się uciążliwe komary.

Co zabrać w podróż do Indii?

Po za potrzebnymi i często bardzo przydatnymi przy wyjeździe do Indii lekami warto pomyśleć o zabraniu rzeczy, które na pewno się przydadzą oraz zwiększą komfort samej podróży oraz zwiedzania. Pamiętajmy o zabraniu:

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Indie Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu IndieWakacje.com

Życzymy Państwu udanego i bezpiecznego zwiedzania egzotycznych Indii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - CreSEO